Науковий практикум «Теоретико-методичні основи мистецького розвитку особистості в контексті педагогічної інноватики»

10 грудня 2021 р. розпочав роботу науковий практикум «Теоретико-методичні основи мистецького розвитку особистості в контексті педагогічної інноватики», розроблений колективом кафедри музики під керівництвом очільниці психолого-педагогічного факультету, докторки педагогічних наук, професорки, заслуженої артистки України Наталії Сулаєвої. Програма наукового практикуму проваджується за сприяння ректорки, докторки педагогічних наук, професорки Марини Гриньової та директорки Обласного методичного кабінету навчальних закладів мистецтва та культури Ліни Богодистої.

Мета практикуму – вдосконалити науково-теоретичну й науково-методичну підготовку педагогічних працівників, підвищити рівень їхньої фахової компетентності.

Географія учасників науково практикуму значно розширилась, адже наразі в ньому беруть участь викладачі мистецьких закладів не лише Полтавщини, а й Одеси: КЗПСО «Мистецька школа №1 ім. Е. Г. Гілельса» (директорка – Марина Русяєва, кандидат мистецтвознавства, доцентка кафедри теоретичної та прикладної культурології Одеської державної музичної академії імені А. В. Нежданової); КЗПСО «Мистецька школа № 5» (директорка – Ірина Лазова, викладач вищої категорії, методист); КЗПСО «Мистецька школа № 7» (директорка – Оксана Григор’єва, викладач-методист вищої категорії, лауреат міжнародних і всеукраїнських конкурсів); КЗПСО «Мистецька школа №11» (директор – Дмитро Флоров, заслужений працівник культури України), а також викладачі Полтавського фахового коледжу мистецтв імені М. В. Лисенка, Лубенської, Новосанжарської та Пирятинської мистецьких шкіл.

Робота практикуму відбувалася в онлайн-режимі. Змістовні лекції з актуальних проблем мистецької освіти доценток кафедри музики Олени Лобач, Вікторії Ірклієнко та доцентки кафедри психології Олени Мирошник завершувалися зацікавленим діалогом із учасниками заходу, ґрунтовними відповідями на болючі питання сьогодення, обміном думками в чаті практикуму. Дискусія й надалі триватиме на сторінках авторських статей слухачів, які вони мають підготувати до підсумкової атестації з наукового практикуму.