У педагогічному університеті триває робота наукового практикуму «Теоретико-методичні основи мистецького розвитку особистості в контексті педагогічної інноватики»

З 15 квітня 2022 р. у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка розпочав роботу науковий практикум «Теоретико-методичні основи мистецького розвитку особистості в контексті педагогічної інноватики», розроблений викладачами кафедри музики під керівництвом очільниці психолого-педагогічного факультету, докторки педагогічних наук, професорки, Заслуженої артистки України Наталії Сулаєвої. Програма наукового практикуму проваджується за сприяння ректорки університету, докторки педагогічних наук, професорки Марини Гриньової, першого проректора, кандидата історичних наук, доцента Олексія Гури та директорки Обласного методичного кабінету навчальних закладів мистецтва та культури Ліни Богодистої.

Мета практикуму – вдосконалити науково-теоретичну й науково-методичну підготовку педагогічних працівників мистецьких навчальних закладів, підвищити рівень їхньої фахової компетентності.

У практикумі беруть участь 104 викладачі мистецьких закладів Полтавщини, як от: Гадяцький фаховий коледж культури і мистецтв імені І. П. Котляревського на чолі з відповідальною секретаркою приймальної комісії закладу Лідією Підгайною; Полтавська дитяча художня школа на чолі з директоркою Іриною Коноплею; Козельщинська дитяча музична школа разом із директоркою, випускницею кафедри музики Оксаною Безуглою; Пирятинська школа мистецтв спільно з керманичем Володимиром Луценком; Полтавський фаховий коледж мистецтв імені М. В. Лисенка; Полтавська міська школа мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко; Кременчуцькі дитячі музичні школи № 1, 2; Білицька, Зіньківська, Карлівська, Кобеляцька, Лубенська, Миргородська, Новосанжарська, Хорольська мистецькі школи, а також педагоги КПНЗ «Дитяча мистецька школа» Царичанської селищної ради Дніпропетровської області.

Із метою кращого задоволення професійних запитів слухачів керівники практикуму реалізували диференційований підхід до організації освітнього процесу. Так, для викладачів-художників уперше в межах наукового заходу прочитав лекцію член Національної спілки художників України, старший викладач кафедри образотворчого мистецтва Віктор Бабенко. Знаний на Полтавщині педагог-митець одержав схвальні відгуки аудиторії за культурологічну ерудицію та глибоку обізнаність щодо предмету обговорення.

Робота практикуму відбувалася в онлайн-режимі. Слухачі надзвичайно високо оцінили в чаті та соціальних мережах змістовні лекції з актуальних проблем мистецької освіти доценток кафедри музики Олени Лобач, Вікторії Ірклієнко та доцентки кафедри психології Олени Мирошник. На думку учасників заходу, теоретична й методична інформація, презентована відомими науковцями, дає змогу «відкрити нові вектори у професійній мистецько-педагогічній діяльності»!