У педагогічному університеті відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Мистецька освіта в інформаційному суспільстві»

Описание: http://pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/05/misteczka_osvita_1-1024x724.jpg

20–21 травня 2021 р. у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка викладачі кафедр музики та образотворчого мистецтва провели Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Мистецька освіта в інформаційному суспільстві». Співорганізатором конференції став Обласний методичний кабінет навчальних закладів мистецтва та культури Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації.

У роботі конференції взяли участь понад 200 науковців, викладачів, педагогічних працівників, аспірантів і магістрантів закладів вищої освіти України.

Описание: http://pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/05/misteczka_osvita_2-1024x546.jpg

Відкрив конференцію та звернувся з вітальним словом до учасників проректор з наукової роботи Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка професор Сергій Шевчук.

На пленарному засіданні виступили з доповідями очільниця психолого-педагогічного факультету, професорка кафедри музики, заслужена артистка України Наталія Сулаєва, професорка кафедри дошкільної та початкової освіти Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка Ольга Лобова, професор кафедри практичної педагогіки та психології Львівського державного університету безпеки життєдіяльності Андрій Литвин, провідна наукова співробітниця Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України професорка Марія Лещенко, старша викладачка кафедри методики змісту освіти, методистка відділу гуманітарних та мистецьких дисциплін Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М. В. Остроградського Лілія Халецька. Також доповідали на пленарному засіданні викладачі психолого-педагогічного факультету: доцентка кафедри спеціальної освіти і соціальної роботи Валентина Березан і доцентка кафедри образотворчого мистецтва Тетяна Батієвська.

Науковці обговорювали актуальні проблеми розвитку освіти та підготовки майбутнього вчителя мистецтва в умовах інформаційного суспільства, розвитку педагогічної майстерності засобами цифрових мистецьких наративів, реалізації ідей Нової української школи в шкільних підручниках «Мистецтво», формування інформаційно-комунікаційної компетентності майбутнього вчителя музичного мистецтва, використання засобів інформаційних технологій навчання у процесі фахової підготовки учителів образотворчого мистецтва, дистанційного навчання мистецтву в закладах середньої та вищої освіти тощо.

Описание: http://pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/05/misteczka_osvita_3-1024x545.jpg

Переконливо та науково-обґрунтовано прозвучала доповідь аспірантки кафедри загальної педагогіки та андрагогіки ПНПУ імені В. Г. Короленка Юлії Комишан. Доповідачка оприлюднила результати дослідження мистецько-педагогічної діяльності та творчої спадщини видатного хормейстера, композитора, педагога, фольклориста, художнього керівника українського народного хору «Калина» Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, заслуженого діяча мистецтв України, професора, завідувача кафедри музики Григорія Левченка. Дослідниця розкрила концептуальні підходи митця до формування особистості майбутнього вчителя засобами української народної пісні.

Велику увагу на конференції приділили питанням мистецької підготовки майбутнього вчителя, організації та навчально-методичному забезпеченню освітнього процесу. Так, доцентка кафедри образотворчого мистецтва ПНПУ імені В. Г. Короленка, членкиня НСМНМ України Тетяна Саєнко визначила сучасні форми організації та проведення виставок творчих робіт студентів. Завідувач кафедри образотворчого мистецтва ПНПУ імені В. Г. Короленка, народний художник України, доцент, член НСХ України Анатолій Чорнощоков розкрив місце творчого доробку відомих архітекторів України в змісті професійної підготовки майбутніх учителів образотворчого мистецтва.

Значний інтерес викликала презентація збірки авторських творів старшого викладача кафедри музики ПНПУ імені В. Г. Короленка, композитора і художнього керівника народного аматорського музично-естрадного центру «Вікторія» Сергія Вовченка «З любов’ю до пісні та рідного краю», у якій представлено п’ятнадцять оригінальних пісенних та інструментальних творів.

Учасники конференції ознайомилися зі збіркою «Ансамблі та акомпанементи для фортепіано» викладачки Уманського обласного музичного коледжу імені П. Д. Демуцького, переможниці ІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу мистецтв Music Universe (м. Одеса) у номінації «Фортепіано» Олени Сологуб.

Описание: http://pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/05/misteczka_osvita_5-1024x542.jpg
Описание: http://pnpu.edu.ua/wp-content/uploads/2021/05/misteczka_osvita_4-1024x541.jpg

До обговорення питань використання в сучасному освітньому процесі дистанційних та інформаційно-комунікаційних технологій долучились учителі загальних середніх і мистецьких закладів освіти Полтавського регіону.

21 травня конференція продовжила свою роботу. На секційних засіданнях форуму педагоги і науковці плідно обговорювали актуальні проблеми мистецької освіти в умовах інформаційного суспільства та перспективи її подальшого вдосконалення, обмінювались результатами досліджень, узагальнювали передовий педагогічний досвід та дійшли висновку про необхідність активного впровадження інноваційних, інформаційно-комунікаційних і дистанційних технологій в сучасний освітній процес.